Praha/Kolín 4. září 2017                                Paynovatio a. s.

 

Kolínská Chytrá klíčenka z dílny společnosti Paynovatio je multifunkčním nástrojem, který v sobě snoubí vlastnosti platební a identifikační karty pro cestování hromadnou dopravou či vstup do knihovny. Šetří čas a peníze rodičům i samotným dětem. Na 900 žáků ji dostalo zdarma.

 

Vědecko-technický pokrok se nezastavitelně řítí kupředu. Každodenně se o tom přesvědčujeme u dětí, které snáze než jejich rodiče a prarodiče přijímají technické novinky, ať už to jsou počítače nebo chytré mobilní telefony. Ovládání nových technologií a služeb, které tato zařízení nabízejí, budou žáci základní školy potřebovat ve svém životě mnohem dříve než jejich rodiče. Koupí si pomocí nich například časovou jízdenku spojenou s platební kartou, elektronický „klíč“ nebo jízdenku ČD pomocí mobilního telefonu.

Proto společnosti Mastercard a Paynovatio, ve spolupráci s městem Kolín, 6. ZŠ v Kolíně, ČSOB a. s. a VIS Plzeň, připravily řešení spojující identifikační a platební funkci do jediného „čipu“ – bezpečné technologie bezkontaktní platební karty. Místo mnoha karet a „čipů“ v kapsách a aktovkách žáků bude stačit jen jediná karta – kolínská Chytrá klíčenka.

 

Úplně poprvé na světě bude v Kolíně na 6. ZŠ testována multifunkční čipová karta, kterou žákům bezplatně zajistí škola. Všichni žáci a strávníci školní jídelny 6. ZŠ v Kolíně mají stejnou „kolínskou Chytrou klíčenku“. V budoucnu se Chytrá klíčenka rozroste i do ostatních škol.

 

Kolínská chytrá klíčenka je světovým unikátem. Multifunkční Chytrá klíčenka dokáže nahradit všechny karty a čipy, které dnes děti nosí ve svých peněženkách. Klíčenka je přístupovou i předplacenou kartou s celou variací funkcí, její bezkontaktní čip totiž splňuje nejrůznější identifikační účely a navíc plní i funkci platební. Chytrá klíčenka tak bezesporu usnadní život všem svým uživatelům i jejich rodičům.

 

 

 

Při placení Klíčenkou budou obchodníci, kulturní i sportovní zařízení v Kolíně poskytovat slevy: knihkupectví Kosmas, prodejna školních a kancelářských potřeb WIKY a Vodní svět Kolín. Klíčenka ušetří rodičům i dětem náklady a čas. Díky možnosti sledovat veškeré transakce Klíčenky on-line budou mít rodiče stálý dohled nad aktivitami svého dítěte.

Provoz Klíčenky v prostředí školy (elektronický klíč a čip pro výdej obědů) bude vždy zdarma. Funkce časové jízdenky v MHD Kolín a průkazky do Městské knihovny je také bezplatná, stejně jako platby a dobíjení Klíčenky převodem z účtu. Užívání Klíčenky jako platební karty je pro prvních 12 měsíců bezplatné, od 13. měsíce bude provoz Klíčenky zpoplatněn 9 korunami měsíčně. Chytrá klíčenka je platná po dobu 3 let.

„Jsem rád, že rodiče i žáci mají velký zájem o Chytrou klíčenku. Možnost použít čip karty pro více funkcí současně, včetně předplacené karty Mastercard, všichni vítají. Zájem o Chytrou klíčenku mají i další školy v České republice. Náš produkt je tak otevřený, že ho lze snadno upravit i pro potřeby předplacených karet v dopravě či obchodech. Česká republika je evropským leaderem v placení bezkontaktními kartami a připadlo nám rozumné spojit platební a identifikační funkce do jednoho „čipu“. A ukazuje se, že to bylo správné rozhodnutí,“ řekl generální ředitel společnosti Paynovatio Pavel Juřík a dodal: „Kolínská Chytrá klíčenka je prvním z řady inovativních produktů, které chceme nabídnout klientům v České republice i v zahraničí.“

Již nyní je kolínská Chytrá klíčenka jedním z kandidátů na cenu Smart City Word Congress, který se bude konat v listopadu v Barceloně. Společnost Paynovatio připravuje i další inovace v oblasti platebních služeb.

„Růst bezhotovostního placení je nezvratným trendem, který potvrzují statistiky ve všech rozvinutých zemích. V České republice loni vzrostly platby kartami o 17 procent a bezkontaktní platby dokonce o 41 procent. Lidé bezhotovostní placení preferují a je potřeba s ním seznámit i nejmladší generaci. Je to přirozeným a zároveň praktickým nástrojem, jak děti seznamovat se základy finanční gramotnosti,“ uvedl k projektu ředitel výzkumu Centra ekonomických a tržních analýz Aleš Rod.

 

O společnosti Paynovatio

Paynovatio a.s., člen skupiny ePurse Group, je česká FinTech společnost, která se zabývá inovacemi platebních řešení a služeb pro občany, firmy, kamenné obchody i e-shopy. Nabízí inovativní produkty předplacených karet Mastercard a Visa. Využívá synergie v propojení s inovativními technologiemi na sběr dat, geomarketingem a věrnostními programy. Široké spektrum aktivit společnosti Paynovatio je založeno na spolupráci s nejlepšími partnery v daných segmentech, díky čemuž nabízí klientům produkty nejvyšší kvality.     www.paynovatio.eu

Kontakt pro média:

Pavel Juřík
CEO
tel.: +420 724 335 006
email: pavel.jurik@epurse.eu

 

Zdroj:  http://paynovatio.eu/wp-content/uploads/2017/09/TZ-04092017-KCHK.pdf

By | 2017-09-09T12:44:07+00:00 Září 4th, 2017|Paynovatio|