Paynovatio – první rok – první úspěchy

Praha 19. 4. 2018:  Česká FinTech společnost Paynovatio vznikla v březnu 2018 s cílem nabídnout českým i zahraničním zákazníkům moderní platební služby. Inovativní přístup a partnerský obchodní model se osvědčil na prvním produktu Paynovatio – Kolínské chytré klíčence.

V dubnu loňského roku byl s městem Kolínem, 6. základní školou v Kolíně, Městkou knihovnou Kolín, Mastercard a VIS Plzeň zahájen první projekt multifunkční čipové karty na světě, který staví na otevřené a bezpečné technologii bankovních bezkontaktních karet. „Poprvé se podařilo spojit identifikační a platební funkce do jednoho čipu a nahradit jím dosavadní čipy a průkazy ve škole, MHD nebo městské knihovně a chytrou klíčenku předat všem žákům a zaměstnancům školy“ řekl Pavel Juřík generální ředitel Paynovatio. „Všichni žáci mají možnost se seznámit s bezpečným placením a současně využívat jeden čip k více účelům současně.“

Město Kolín i kolínská chytrá klíčenka dostaly od zahájení provozu 4. září 2017 řadu prestižních cen za účelnou inovaci v rámci strategie „Smart City“. Město Kolín dostalo za kolínskou chytrou klíčenku čtyři významné ceny:

  • IDC IoT 2017 Award
  • místo v soutěži Úřadu vlády ČR Chytrá radnice 2017
  • místo v soutěži krajů ČR Zlatý erb v rámci Středočeského kraje 2018
  • místo v celostátním kole soutěže krajů ČR Zlatý erb 2018.

„Chytrá klíčenka byla vloni v listopadu prvním produktem z České republiky, který byl představen na mezinárodní konferenci v Barceloně World Smart City Expo Congress 2017, kde vzbudil velkou pozornost“ dodává Pavel Juřík. Od dubna je na 6. ZŠ v Kolíně v provozu tzv. Papíromat, ve kterém je možné platit školní potřeby chytrou klíčenkou. „Od září přejdou na chytrou klíčenku všechny základní školy a některé střední školy v Kolíně. S řadou dalších měst připravujeme podobné projekty na letošní nebo příští rok. Městu Kolínu děkujeme za důvěru a blahopřejeme k významným oceněním, které toto město získalo.“  dodává Pavel Juřík, generální ředitel Paynovatio a. s.

Inovátor platebních a souvisejících služeb Paynovatio připravuje další produkty a služby, které zákazníkům usnadní placení, a to i za hranicemi České republiky.

By | 2018-05-23T16:57:42+00:00 Duben 19th, 2018|Paynovatio|