Nejchytřejším tuzemským městem je Kolín. Zvítězil v prvním ročníku soutěže Chytrá radnice, kterou pořádal úřad vlády. Následují Praha a Kněžice na Jihlavsku. Dvě prvenství v dílčích kategoriích získala Ostrava. ČTK to dnes oznámili organizátoři akce.

Celkové prvenství Kolín získal například díky mobilní aplikaci pro chytré parkování, která upozorní na konec předplacené doby stání a umožní ji prodloužit. V Kolíně také děti mohou prostřednictvím chytré klíčenky platit za obědy, kupovat si lístek do kina nebo platit za dopravu do školy. Kolín získal rovněž první místo v kategorii Životní prostředí.

„Nás to samozřejmě potěšilo a hlavně nás potěšila ta celková cena mezi projekty, tam jsou desítky projektů a stali jsme se nejchytřejším městem republiky v oficiální soutěži. Jsme velmi nadšeni a myslím si, že to dokazuje to, že opatření jako chytrá klíčenka nebo chytré parkování nebo odpadové hospodářství mají smysl,“ řekl ČTK kolínský místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín). Město podle něj bude chytré projekty jednoznačně rozšiřovat, v příštím roce chce Kolín zjednodušit styk obyvatel s úřady, například zavést platební brány pro všechny městské poplatky.

 

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-zpravy/503338/nejchytrejsim-mestem-se-stal-v-soutezi-chytra-radnice-kolin.html

By | 2017-11-21T10:46:51+00:00 Říjen 30th, 2017|Paynovatio|